Jaunumi

07 mar
2018

Saeimas deputāti demonstrē cinismu pret Latvijas ģimenēm

Šodien, 7. martā, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija noraidīja Kopdzīves likuma iniciatīvu un lēma par tās tālāku virzības apturēšanu.

Šodien, 7. Martā, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā atkārtoti tika skatīta partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētāja un Rīgas domes deputāta Jura Pūces rosinātā iniciatīva “Par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā”. Komisijas sēdē tika atbalstīts Nacionālās apvienības Raivja Dzintara priekšlikums noraidīt Kopdzīves likuma iniciatīvu, par balsojot 5 deputātiem, pret 2 deputātiem un atturoties 2 deputātiem.

Partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce skaidro, ka partijas valde šodien paudusi sašutumu par Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmumu nerisināt objektīvu un Latvijas sabiedrībā jau esošu problēmu, bet tā vietā izvēloties to vienkārši ignorēt.

“Man žēl, ka atsevišķi Saeimas deputāti uzskatīja par nepieciešamību apturēt iniciatīvas tālāku virzību. Tas tikai parāda šo Saeimas deputātu cinisko attieksmi pret tūkstošiem Latvijas ģimeņu,” kritisks savā viedoklī ir iniciatīvas autors Juris Pūce.

“Iniciatīvas, kura ir likumīgā kārtā savākusi vairāk nekā 10 000 parakstu, noraidīšana, to nemaz neapspriežot atbildīgajā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, neveicina demokrātisku procesu attīstību. Es vēlos atgādināt, ka mēs nevēlamies ar Kopdzīves likuma palīdzību veikt kādas izmaiņas sabiedrībā. Mēs reaģējam un aicinām Saeimu reaģēt uz tām izmaiņām, kas jau sabiedrībā ir notikušas,” tā Pūce.

"Latvijas attīstībai" valde arī turpmāk plāno piedāvāt risinājumus un panākt, ka tie tiek pieņemti.