Jaunumi

16 mai
2017

Ušakova vadībā Rīgas dome ik gadu zaudē 100 miljonus eiro

Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" aprēķini rāda, ka Ušakova vadībā katru gadu 100 miljoni eiro tiek iztērēti nelietderīgi un nesaimnieciski.

NILA DARBĪBA RĪGĀ DRĪZĀK IR IZSAIMNIEKOŠANA, NEVIS SAIMNIEKOŠANA. 
Neprasmīga pārvalde ik gadu rada pilnīgi nepamatotu deficītu pilsētas budžetā. Ar pašvaldības līdzekļiem rīkojoties saimnieciski un efektīvi, mēs varam beigt dzīvot uz parāda un pat ieguldīt ievērojamas summas Rīgas apkaimes attīstībā.

Mūsu aprēķini rāda, ka Ušakova vadībā katru gadu 100 miljoni eiro tiek iztērēti nelietderīgi un nesaimnieciski.

BEDRES RĪGAS IELĀS IR NIEKS, SALĪDZINOT AR ROBIEM „RĪGAS SATIKSMĒ”.

Šobrīd „Rīgas satiksmes” ieņēmumi gadā par sabiedriskā transporta biļetēm ir 49,3 miljoni eiro, bet biļešu izgatavošana un pārdošana tai izmaksā 21,1 miljonu, savukārt biļešu kontrole – vēl 4,1 miljonu gadā. „Rīgas satiksme” iztērē veselus 45 eiro, lai sodos iekasētu nieka 5 eiro.

Transporta iegādei un citiem iepirkumiem „Rīgas satiksme” ir aizņēmusies 207,3 miljonus eiro. Tagad ik gadu pamatsummas un procentu maksājumos rīdziniekiem no savas kabatas jāmaksā 29 miljoni eiro!

Ja „Rīgas satiksme” gudri pārvaldītu savas kredītsaistības, ik gadu būtu iespējams samazināt Rīgas domes dotāciju „Rīgas satiksmei” par 24,1 miljonu eiro!

AIZŅEMTIES NAV LIELA MĀKSLA, BET PĀRVALDĪT PARĀDUS TOMĒR IR JĀMĀK. PAGAIDĀM RĪGAS DOMEI TAS NEKO LABI NESANĀK. 

Katru gadu procentos un pamatsummā tiek maksāti 49,8 miljoni eiro tikai par pašvaldības parādu. Ar gudru finanšu pārvaldību parāda maksājumus budžetā iespējams samazināt par 36,4 miljoniem eiro.

RĪGAS DOMES BIROKRĀTISKAIS APARĀTS IR PĀRĀK IZPLŪDIS. NAV BRĪNUMS, KA TĀ UZTURĒŠANAI IK GADU AIZPLŪST IEVĒROJAMAS SUMMAS. 

Veicot saprātīgas reformas labas pārvaldības īstenošanai, likvidējot funkcijas, kas šobrīd pārklājas, un centralizējot administratīvo atbalstu, iespējams ietaupīt pat 14,8 miljonus eiro.

ĪSTERMIŅA DOMĀŠANAS CENA IR AUGSTA. 

Rīgas domes ikgadējās investīciju programmas problēma ir īstermiņa plānošana, kas noved pie sasteigtiem un neadekvāti sadārdzinātiem pasūtījumiem. Pārejot uz vienotu 7 gadu ilgtermiņa investīciju programmu, novēršot projektu mākslīgu sadalīšanu, pārmaksāšanu un caurspīdības trūkumu, katru gadu iespējams ietaupīt aptuveni 21 miljonu eiro.