Priekšlikums

Turpināsim iesākto cīņu pret ilgstošo nevienlīdzību Rīgas pašvaldības darbinieku atalgojumā

LA frakcijas deputāti bija sagatavojuši priekšlikumus Rīgas pilsētas pašvaldības 2018. gada budžeta grozījumiem, kas paredz palielināt atalgojuma apmēru Rīgas pašvaldības policijas darbiniekiem, pirmsskolas pedagogu palīgiem jeb tā sauktajām auklītēm, sociālajiem darbiniekiem un amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un speciālistiem. Kopumā šim mērķim 2018.gada budžetā bija nepieciešami 937 393 euro.

Atsevišķu amata kategoriju specifiskie darba apstākļi nosaka, ka risināmo problēmu loks ir ļoti plašs, bieži mainīgs, dažādiem izaicinājumiem pilns, kas prasa nemitīgu profesionālo prasmju un iemaņu izaugsmi un paplašināšanu.  Būtiski, ka kvalificēti, profesionāli speciālisti nodrošina pašvaldībai darba efektivitāti un kvalitāti kopumā, uzsver LA deputāti.

Tautsaimniecībā nodarbināto mēneša vidējā bruto darba samaksa ik gadu turpina pieaugt. Kā liecina Finanšu ministrijas apkopotā informācija, 2016. gadā vidējā bruto darba samaksa valstī bija 859 euro, bet 2018. gadā jau 1000 euro un šis skaitlis turpina pieaugt. Vienlaikus Rīgas pašvaldībā, atsevišķās jomās vērojama liela kadru mainība vai būtisks darbinieku trūkums, kur viens no skaidrojumiem ir zems atalgojuma līmenis.

“Nepārtraukti notiek politiskā diskusija par milzīgiem projektiem un dažādam interesēm, bet Rīgas pašvaldības darbinieku atlīdzībā esošā nevienlīdzība un netaisnīgums jau gadu no gada netiek risināts. Cilvēki, kas pilda sarežģītākos uzdevumus, risina nozīmīgas sociālas problēmas, ik dienas palīdz rīdziniekiem, rūpējas par bērniem, uztur dzīvu mūsu tautas kultūru un sargā mūsu drošību, saņem nesamērīgi zemu atalgojumu. Tā vien šķiet, ka Ušakovam un Amerikam rīdzinieku labklājība nemaz nerūp. Bijām sagatavojuši konkrētus, finansiāli pamatotus priekšlikumus, lai šo netaisnību kaut daļēji risinātu. Rīgas domei tie būtu nekavējoties jāatbalsta”, skaidro LA frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Jau augustā LA frakcija iesniedza rūpīgi sagatavotu Rīgas pašvaldības budžeta grozījumu projektu, kas paredzēja atalgojuma palielinājumu vairākām pašvaldības darbinieku kategorijām, taču Rīgas domes priekšsēdētājs to novilcināja, līdz atrada ieganstu noraidīt pavisam.

LA frakcija turpinās iesākto darbu un mērķtiecīgi strādās pie atalgojuma palielināšanas Rīgas pašvaldības darbiniekiem un attiecīgus priekšlikumus gatavos arī 2019. gada budžetā.

 

Balso par šo ideju

Par 0 0 Pret