Reģionālās nodaļas

23 mai
2017

Jūrā tiek uzsliets Raiņa pieminekļa makets

Rainis bija viens no spilgtākajiem latviešu cilvēkiem un biežs Jūrmalas viesis. Lai arī cik dīvaini tas nebūtu, Jūrmalā Rainim nav pašam sava pieminekļa. Partijas “Latvijas Attīstībai” Jūrmalas mēra amata kandidāts Gatis Zamurs plāno to mainīt.

“Piemineklis ir iztikas minimums tam, kā varam godināt dižus ļaudis. Katram zināms, cik daudz laika Rainis pavadīja Jūrmalā – te viņš strādāja, te arī devās viņsaulē. Dīvaini, ka pašvaldība gan laiž postā ēkas, kurās Rainis dzīvojis, gan neuzstāda viņam pieminekli”, pārdomās dalās Zamurs.

Paša iniciatīvas vadīts Zamurs piedāvā savu versiju Raiņa piemineklim Jūrmalā, Dubultos, netālu no Aspazijas mājas. Tas būtu ikoniskās Raiņa bildes atdarinājums, kurā dižgars redzams, stāvot Dubultu pludmalē, tērpies tam laikam raksturīgā peldkostīmā. Ideja radusies, pētot Jūrmalas vēsturiskās bildes, kā arī atslodzes brīžos iedvesmojoties no Facebook lapā “Dainu skapis” atrodamajiem attēliem.

“Sazinājos ar “Dainu skapis” autoriem un nonācām pie secinājuma, ka tieši šī Raiņa bilde ir vislabāk zināmā un vislabāk raksturo vieglo atmosfēru, kura mīt Jūrmalā. Vārds pa vārdam un tapa skaidrs, ka šī fotogrāfija var kļūt par pieminekli” saka Zamurs.

Lai pārbaudītu, kā tas izskatās dabā, tika izveidots pieminekļa makets un uzstādīts Dubultu pludmalē. Garāmgājēju interese lika manīt, ka šāds piemineklis kļūtu par populāru apskates objektu, tādēļ pašu Jūrmalnieku atbalsts var palīdzēt šo ideju virzīt tālāk.

Zamurs norāda, ka Jūrmalnieki ir pieraduši, ka katra pārmaiņa pilsētā izmaksā neadekvātu summu. “Nav jāizgāž miljoni, lai Jūrmala kļūtu interesantāka. Ir jābūt tikai mazliet radošam un viss notiks! Šādas vietas pievelk tūristu acis un telefonu kameras – mēs lieliski zinām, ka Jūrmalas labklājība ir atkarīga no tūristu vēlmes te braukt, izklaidēties, tērēt naudu. Atdzīvinot Jūrmalas vēsturi, mēs atdzīvināsim visu pilsētu!” stāsta idejas autors Zamurs.

Raiņa pieminekļa makets Dubultu pludmalē uzkavējās pāris stundas. Pēc eksperimenta makets tika noņemts un aiz sevis neatstāja nekādas pēdas.