Reģionālās nodaļas

22 jūn
2017

“Latvijas attīstībai” lūdz vērtēt VVD un Jūrmalas domes atbildību par nelegālo atkritumu uzglabāšanas vietu Jūrmalā

Partija “Latvijas attīstībai” vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, aicinot vērtēt Valsts vides dienesta (VVD) un Jūrmalas domes atbildīgo personu atbildību saistībā ar nelegālo atkritumu uzglabāšanas vietu Jūrmalā, kurā izcēlās ugunsgrēks.

18. jūnijā Jūrmalā, Slokas apkaimē, aizdegoties plastmasas atkritumu krāvumiem, izcēlās paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kas izraisījis gaisa un vides piesārņojumu.

Kā norādīja VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova, dienesta rīcībā ir bijusi informācija par to, ka atkritumu glabāšanas vieta bijusi nelegāla, taču VVD tikai tagad lemšot par sankcijām, kādas uzņēmumam piemērot.

“Par minētās atkritumu uzglabāšanas vietu ilgstoši bija informēta arī Jūrmalas dome, taču arī atbildīgās personas Jūrmalas domē nav savlaicīgi un aktīvi rīkojušās, lai novērstu nelegālu atkritumu uzglabāšanu, kuru starpā bija arī bīstamie atkritumi,” norāda partijas “Latvijas attīstībai” Jūrmalas nodaļas vadītājs Gatis Zamurs.

Partijas valdes priekšsēdētājs Juris Pūce norāda, ka, ņemot vērā esošo situāciju, ir risks, ka gan Jūrmalā, gan citviet Latvijā var pastāvēt līdzīga veida nelegālās atkritumu uzglabāšanas vietas. “Atbildīgajām iestādēm ir ļoti rūpīgi jāseko līdzi un savlaicīgi jāreaģē, lai novērstu atkritumu nelegālu uzglabāšanu, citādi tiek nopietni apdraudēta gan apkārtējā vide, gan cilvēku veselība. Notikušā ugunsgrēka sakarā ir nopietni jāvērtē gan Valsts vides dienesta, gan Jūrmalas domes atbildīgo personu atbildība, tāpēc aicinām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kasparu Gerhardu to darīt,“ tā Pūce.