Latvijas politiskās dzīves bezprecedenta gadījumā, kad atklājušies fakti, kur valdošā partija “Jaunā Vienotība”, iespējams, ne tikai maksājusi aplokšņu algas partijas un premjera birojā, bet, iespējams, arī centusies ietekmēt vēlēšanu rezultātus, jāseko arī bezprecedenta rīcībai. “Jaunā Vienotība”, neuzņemoties nekādu atbildību, vēl vairāk grauj demokrātijas pamatprincipus. Ir neiedomājami, ka, izmeklējot šādas apsūdzības, izmeklējošās iestādes turpinātu pārraudzīt politiskais spēks, par kuru pašu tiek veikta izmeklēšana.
Pēc Rietumu politikas standartiem, kurus nepārtraukti uzsver “Jaunās Vienotības” politiķi, nav iedomājams, ka politiskais spēks, par kuru ir šāda šaubu ēna, turpina vadīt valdību. Tas, ka Evika Siliņa vēl nav atkāpusies, tikai apliecina, cik tālu no šiem standartiem ir premjere un, neraugoties uz to, ka “Jaunās Vienotības” vēlēšanu kampaņās vienmēr uzsvērta cīņa ar korupciju, reāla rīcība neseko. “Jauno Vienotību” pārstāvošajai tieslietu ministrei Inesei Lībiņai – Egnerei, bez jebkāda pamatojuma paziņojot, ka izskanējušie apgalvojumi ir aplami, tas tikai vairo sabiedrības neuzticēšanos valdībai. Šī brīža ģeopolitiskajā situācijā šāds sabiedrības noskaņojums ir sevišķi bīstams.
Par izskanējušajiem faktiem nekavējoties nepieciešama detalizēta izmeklēšana, pārbaudot minētos faktus, tai skaitā, drošības un tiesībsargājošo iestāžu rīcību. Šādu izmeklēšanu de iure un de facto var veikt tikai Ģenerālprokuratūras īpaši pilnvarotie prokurori. Izmeklēšanai ir jābūt straujai, rezultātiem publiskiem, lai novērstu šaubas par vēlēšanu tiesiskumu. Sabiedrībai jābūt pārliecinātai, ka neviens no politiķiem no “Jaunās Vienotības” nav pat tuvu šim izmeklēšanas procesam, īpaši politiķi, kuri no 2011. – 2020. gadam ieņēma partijas valdes amatus.